نحوه ثبت نام در سامانه مالکیت معنوی

نحوه ثبت نام در سامانه مالکیت معنوی

متقاضیان ثبت نام در پرتال مرکز مالکیت معنوی ،لازم است با مراجعه به صفحه اصلی به آدرس http://iripo.ssaa.ir وسپس از طریق گزینه ” ورود /ثبت نام متقاضی جدید ” با طی نمودن مراحل ثبت نام، اقدام به ثبت نام در پرتال نمایند.

نکته مهم : تمامی اشخاصی که میخواهید نامشان در اظهارنامه وجود داشته باشد (اعم از مالک ، نماینده قانونی،تحویل گیرنده ابلاغ، مخترع و طراح) می بایست ثبت نام شده باشند .بعنوان مثال: در صورتیکه مالک حقوقی باشد ، می بایست هم شخص حقوقی (شرکت)و هم شخص حقیقی (مدیرعامل دارنده حق امضا به عنوان نماینده قانونی-درصورت عدو وجود وکیل) ثبت نام انجام دهند .

انتخاب نوع شخص:

با توجه به تعاریف زیر و نوع شخص ثبت نام کننده ، یکی از گزینه های 1 الی 4 را انتخاب نمایید :

1- شخص حقیقی مالک، وکیل : اشخاص حقیقی با تابعیت ایرانی که بعنوان مالک یا وکیل دادگستری یا مخترع یا طراح یا دارنده حق امضا می خواهند اطلاعات آنها در اظهارنامه قید شود از این گزینه استفاده نمایند.

2- شخص حقوقی شرکت ها و موسسات غیر تجاری و سازمانی و نهادهای دولتی و غیر دولتی : اشخاص حقوقی با تابعیت ایرانی که بعنوان مالک یا وکیل(دفاتر حقوقی) می خواهند اطلاعات آنها در اظهارنامه قید شود از این گزینه استفاده نمایند.

3- شخص حقیقی غیر ایرانی: اشخاص حقیقی غیر ایرانی با تابعیت ایرانی که بعنوان مالک یا مخترع یا طراح می خواهند اطلاعات آنها در اظهارنامه قید شود از این گزینه استفاده نمایند.

4- شخص حقوقی غیر ایرانی : اشخاص حقوقی غیرایرانی با تابعیت ایرانی که بعنوان مالک می خواهند اطلاعات آنها در اظهارنامه قید شود از این گزینه استفاده نمایند.

پس از انتخاب نوع شخص می بایست اطلاعات صحیح اشخاص را در فرم های مربوطه وارد نمایید. سپس دکمه مرحله بعد را کلیک نمایید تا وارد صفحه ثبت اطلاعات اولیه شوید.

تذکر 2 : در صورتی که وکیل می باشید با انتخاب گزینه مربوطه و اعلام نوع وکالت و شماره وکالت مراحل ثبت نام را ادامه دهید .

تذکر 1 : پس از وارد نمودن کد پستی ، سیستم بصورت اتوماتیک آدرس را فراخوانی می کند.

با کلیک بر روی دکمه مرحله بعد به بخش بارگذاری ضمائم وارد می شوید.

بر اساس ضمائم خواسته شده ، مدارک مورد نیاز را بارگزاری نمایید .

با کلیک بر روی دکمه مرحله بعد به بخش حساب کاربری وارد می شوید.

در این بخش ایمیل و شماره همراه درج شده در بخش اطلاعات اولیه جهت تایید نمایش داده می شود .

تذکر: اطلاعات هویتی، نشانی پست الکترونیکی، شماره تماس اعم از تلفن ثابت و همراه، آدرس و کدپستی که در سامانه مرکز مالکیت معنوی و همچنین متعاقباً در اظهارنامه های بعدی ثبتی ابراز می نمایید واقعی و صحیح بوده است.

با کلیک دکمه تایید ثبت نام پیغام زیر را مشاهده می نمایید .

پس از تایید اطلاعات فرم زیر جهت مشاهده شماره شناسایی و امکان مشاهده و چاپ اقرار نامه نمایش داده خواهد شد .لطفا اطلاعات مندرج در این فرم را با دقت مطالعه نمایید .همچنین پیامک حاوی اطلاعات کاربری و گذر واژه برای شما ارسال خواهد شد.

با کلیک بر روی گزینه مشاهده و چاپ اقرار نامه فرم زیر نمایش داده می شود . لطفا اطلاعات مندرج در فرم اقرارنامه را با دقت مطالعه نمایید .

سپس به همراه نسخه چاپی اقرار نامه به دفاتر اسناد رسمی مراجعه نمایید و گواهی امضا دریافت نمایید سپس از طریق گزینه ” تایید حساب کاربری با گواهی امضا” و وارد نمودن اطلاعات درخواستی حسای کاربری خود را فعال نمایید.

اشخاص حقوقی با بیش از یک دارنده حق امضاء ، در مراجعه به دفاتر اسناد رسمی فقط یک گواهی امضا دریافت نمایند که اسامی تمامی دارندگان حق امضا در آن قید شده است.در غیر این صورت قادر به تایید حساب کاربری نخواهید بود.

لازم به ذکر است تا زمانی که حساب کاربری خود را فعال ننمایید ، روال بررسی اظهارنامه شروع نخواهد شد و استفاده از سایر امکانات کارتابل وجود نخواهد داشت.

نکته : پس از تایید حساب کاربری جهت پیگیری اظهارنامه و ثبت درخواست از همین حساب کاربری خود اقدام نمایید. با کلیک بر روی شماره اظهارنامه مورد نظر در لیست کارتابل ، گزینه گردش کار پرونده و ثبت درخواست را مشاهده خواهید نمود.

نکته : در صورت عدم دریافت گذرواژه حساب کاربری ، از گزینه ” فراموشی رمز عبور” در همان صفحه ورود به حساب کاربری ، اقدام نمایید. قبل از درخواست فراموشی رمز عبور ، بررسی نمایید، در سامانه پیامکی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور عضو باشید. جهت عضویت عدد 5 را به 201212 ارسال نمایید.

دانلود نسخه چاپی

دانلود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *